Değerli Meslektaşlarımız ,

7.Meme Radyolojisi Sempozyumu’nu 4-5 Nisan 2020 tarihlerinde, Çukurambar-Ankara’da, Green Park Otelde gerçekleştireceğiz. Sizleri aramızda görmekten büyük onur ve mutluluk duyacağız.

Bu sempozyumu   yakın zamanda kaybettiğimiz Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Uğur Topal’ın anısına adadık. Kendisi, ülkemizde meme ve akciğer radyolojisinin gelişimine çok emek vermiş değerli bir bilim insanıydı.

Bilimsel kurulumuz, hem bilimsel düzeyi yüksek hem de günlük değerlendirmelerimizde zorlandığımız tartışmalı konuları içeren yoğun bir proğram hazırlamaktadır. 

Sempozyumda meme MRG, kontrastlı  mamografi, tomosentez ve elastografi gibi ileri meme görüntüleme yöntemlerinin kullanımı üzerinde ayrıntılı olarak durulacaktır. Ayrıca, meme görüntülemenin tipik olmayan bulguları, in situ neoplazilerin görüntülenmesi, meme kanserli hastanın preoperatif ve postoperatif izlemi, yüksek riskli lezyonlara yaklaşım  gibi konulara yer verilecektir.

Her zaman tartışmalı bir konu olan meme kanseri   taraması ve son yılların popüler bir alanı olan yapay zekanın meme görüntülemede kullanımı ele alacağımız konular arasındadır.

Ek olarak, bir cerrah ve patoloğun da katılacağı olgulara multidisipliner yaklaşım oturumunun ve nadir olgular oturumunun ilginizi çekeceğini umuyoruz.  Ayrıca sempozyumlarımızın vazgeçilmez bir parçası olan meme biyopsisi uygulama kursunun da yeni başlayanlar için faydalı olacağını düşünüyoruz.

Sempozyumumuz, sizlerin alanımızdaki firma temsilcileri ile buluşmasını sağlayarak sektördeki son gelişmeleri görmenize olanak sağlayacaktır.

Saygıdeğer meslektaşlarımız, sizleri özenle hazırlanmış bir bilimsel proğramı olan ve faydalı olacağına inandığımız 7. Meme Radyolojisi sempozyumuna bekliyoruz.

4-5 Nisan 2020 tarihinde Ankara’da   buluşmak üzere saygılarımızı sunarız.

 

Prof. Dr. Figen Başaran Demirkazık
Sempozyum Başkanı